preloader

Belgelendirme

Belgelendirme Ve Tepe Danışmanlık

Akreditasyon ve akreditasyon geniş ve karmaşık bir konudur. İlk olarak, standartların tanımına bakalım. Tanımı gereği standart, bir kuruluşun ürünlerden, hizmetlere ve sistemlere kadar her şeyi tasarlamasına, yönetmesine ve kontrol etmesine yardımcı olan bir dizi politikadır. Bu yönergeler veya belgelendirme kalite, güvenlik ve verimlilik gibi sahaya özgü gereksinimleri karşılar.

Bir kuruluşu belirli bir standarda göre belgelendirme yapmak için, akredite bir üçüncü taraf belgelendirme kuruluşu, gereksinimlerin karşılandığından emin olmak için bir denetim süreci kullanmalıdır. Yalnızca denetim sürecinin ve belgelendirme işleminin başarıyla tamamlanmasından sonra kuruluşa resmi bir sertifika verilecektir. Bu sertifikayı alan firmalar, sistemlerini standardın gerekliliklerine uygun olarak sürekli iyileştirmeyi taahhüt ederler.

 

Belgelendirme Standart Gereksinimleri

Bir kuruluşun, standardın gerekliliklerini karşıladığının kabul edilmesi için sertifikalandırılması gerekir. Belgelendirme, bu belli gerekliliklerinin başarılı olduğundan emin olmak için bir üçüncü taraf belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen belli bir değerlendirme işlemidir. Bir sertifika (sertifika), yalnızca standartlara uygunluk gösterildiğinde verilir. Bu nedenle belge, standartlara uygunluk açısından evrensel olarak kabul edilmesi muhtemel yükümlülüklere sahiptir. Sertifikasyon, kurumsal kimlik davranışını çeşitli standart ve prosedürlerle uyumlu hale getirme sürecidir.

Çeşitli kriterler, bir şirketin bugünün şartlarında hizmet sunup sunmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Bu önemli noktalardan biride sahip oldukları veya aldıkları belgelerdir. Sağlık ve güvenlik kadar önemli konular söz konusu olduğunda, sertifikasyon süreçleri özellikle önemli bir rol oynamaktadır. Şirket veya kurumsal kimliğinizi kanıtlamanız gerekiyorsa belge temin etmeyi tercih edebilirsiniz. Öte yandan, bazı pazarlarda iş yapmak için bazı belgeler zorunludur.

 

Belgeleri Nereden ve Nasıl Temin Edilir?

Belge temini uzun ve çok adımlı bir süreçtir. Belge almak isteyen insanlar veya firmalar,

Öncelikle amacınız konusunda net olmalısınız (Neden sertifika almak istediğinizi anlamalısınız).

Sertifikasyon standartlarına uygun bir organizasyon yapısı oluşturmalıdırlar.

Uygunluk değerlendirme kuruluşu ile iletişime geçilmelidir.

Tepe Danışmanlık Firması müşterilerine hızlı, güvenilir hizmet vererek, kalite, çevre ve daha birçok konuda veya süreçlerde müşterilerine her daim yanında olup en yakın destekçisi olmaktadır. Tepe Danışmanlık, bu konuda en iyi firmalardan bir tanesidir. Temel ilkesi her zaman dürüstlük ilkesi olan ve buna bağlı olarak müşterilerine her daim iyi bir hizmet vermeyi hedefler ve buna göre hareket etmektedir.

Ukrsepro Belgesi
Saso Belgesi Nedir, Nasıl Alınır?
Gost-R Sertifikası
TSEK Kalite Uygunluk Belgesi
TSE Belgesi Nedir? TSE Belgesi Nasıl Alınır?
ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi
CE Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?
ISO 22000 Gıda Güvenliği
Helal Gıda Belgesi

Hızlı Başvuru Formu
    Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?