preloader

Gizli Müşteri Hizmetleri

Gizli Müşteri Hizmetleri

Gizli müşteri son dönemlerde pek çok firmanın başvurduğu ve firmaların hizmet kontrolleri için de oldukça pratik bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolay ulaşır olmalarından dolayı fazla tercih edilen gizli müşteriler hem gizli müşteri hizmetleri alan firma hem de gizli müşteri olarak görev alan kişi için oldukça avantajlıdır. Bu konuda gizli müşteri hizmetleri veren pek çok firma da mevcuttur. Bu firmalardan biri de tepedanışmanlık.com.tr’dir.

 

Gizli Müşteri Nedir ve Ne İş Yapar?

Gizli Müşteri, herhangi bir işveren tarafından gizli müşteri hizmetleri veren firmalara verilen görevler çerçevesinde iş yapan kişi olarak tanımlamak mümkün. Gizli müşteri hizmetleri veren firmalara işverenleri tarafından yapmaları isteneler ve gizli müşteri olarak görev alacak olan kişinin görevlerini ve yaptıklarını şu şekilde açıklamak mümkün;

– Gizli müşterinin görevi adından da anlaşılacağı gibi müşteri kılığından işverenleri tarafından belirlenen iş yerini denetlemektir.

– Öncellikle gizli müşteri yapacak olan kişinin işverenler tarafından istenen özelliklere sahip olması gerekir. Gizli müşteri olan kişinin denetleyeceği iş yerinin satış yaptığı alanda kuralların neler olduğu ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmeli.

– Gizli müşteri olan kişinin yaptığı görev istenen mağazanın, iş yerinin, kafenin ve benzeri yerlerin kurallara uyup uymadıkları, çalışanların tavırları ve hizmet gibi konularda hangi durumda olduğunu belirlemesini sağlar.

İşveren kişi veya kurumun verdiği denetim işi için gizli müşteri denetim yaparken dikkat ettikleri noktaların hepsi belli bir kurala bağlıdır. Gizli müşteri bu kuralları bilmesi gerekir. Bu kurallar çok farklı olabilmektedir. Örneğin bir reyonda yerleştirilen ürünlerin diziliş şekilleri ve o reyonun boyutları denetim yapan gizli müşteri için oldukça önemli olmaktadır.

 

Gizli Müşteri Hizmetlerinin Sağladığı Yararlar

Gizli müşteri hizmetlerinin sağladığı yararları şu şekilde sıralamak mümkün:

– Gizli müşteri hizmetleri alan kişi veya kurumlar fazla bir masraf yapmadan sahip oldukları iş yerlerini denetleme fırsatı verir.

– Gizli müşteri olarak çalışan kişiler işlerini pek çok farklı yönden yaptıkları için işverenin istedikleri denetimleri kolaylıkla yapacaklarından bu oldukça pratik olacaktır.

Gizli müşteri hizmetleri veren firmaların gizli müşterileri genellikle bu konuda eğitim görmüş ve çevrelerinde olan denetimleri yapan sıradan insanlardan oluşmaktadır. Bu hem gizli müşteriler için iş kaynağı hem de işveren için pratiklik anlamına gelmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?