preloader

Yatırım Teşvikleri

Yatırım Danışmanlığı

Ticaret, insanlık tarihi boyunca bir geçim kaynağı olmuştur. En başlarda mikro bir bölgeye hitap ederken zamanla genişlemiştir. Şu an öyle bir hal almıştır ki deniz aşırı ticaret bir yana deniz aşırı bölgelerde yatırım yapılır hale gelmiştir. Bu bölgelerde yapılan yatırımlar ile ticaret faaliyeti ülkesel çaptan uluslararası bir çapa eriştirilmiştir. Ancak elbette ki her istenilen yere yatırım yapılmaz. Yatırımlar konusunda çok önemli 3 husus vardır. Bu hususlar:

– Yapılmak için yatırım için bölgenin doğru bölge olması

– Yatırım yapılan bölgedeki hukuki güvenlik

– Bölgeye yapılacak yatırımın kar getirmesi

Bu gerekçelerin varlığını yatırım ve finans danışmanlığı olmadan tespit etmek çok zordur. Bu yüzden asıl iyi bir danışman, her yatırımcı için olması gereken en önemli yatırımdır.

 

Yatırım ve Finans Danışmanlığı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Yatırım yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin doğru yatırım için tavsiye aldığı ev yatırım fikirlerini danışıp daha fazla bilgiye eriştiği hizmettir. Özellikle yurtdışı yatırımları veya aynı ülkede olmasına rağmen kişinin bulunduğu yöreden bambaşka bir yerdeki yatırım planı için yatırım ve finans danışmanlığı almak neredeyse zorunludur.

Zira yatırım yapmak isteyen hiç kimse, yatırımının ölü yatırıma dönüşmesini istemez. Alınan danışmanlık hizmeti sayesinde yatırım yapmak isteyen kişi, yatırımı yapması durumunda nelerle karşılaşacağını ve stratejik olarak hangi hamlelerin daha doğru olduğunu bilir. Yani öngörülebilirlik artar.

 

İyi Bir Yatırım ve Finans Danışmanı Nasıl Olur?

İyi bir yatırım ve finans danışmanı her şeyden önce sağlam bir teori bilgisine sahip olur. İktisat, ticaret ve vergi hukuku, ekonomi, tarih ve coğrafyaya hakimiyeti vardır. Finansal konularda gayet iyidir ve para yönetimini bilir. Danışmak isteyen bir yatırımcı geldiğinde yatırım yapmak istenilen bölge hakkında geniş bilgi sahibidir ve tecrübe sahibi olduğu için geçmiş yatırımlardan örnek verebilir. Bu sayede danışanına öngörülebilir bir senaryo çizebilir.

Tüm bu bilgilere ek olarak iyi bir yatırım ve finans danışmanlığı hizmeti, yatırımcının risk ve garanti dengesi talebi ile de bağlıdır. İyi bir hizmet sonucu zaten yatırımcı da danışman ile güven bağı geliştirecektir. Her senaryoda yatırım ve finans danışmanlığı güvenilir ve öngörülebilir hizmet sunmalıdır.

Sektörel Teşvikler
İhracat Teşvikleri
Ar-Ge Teşvikleri
4- Stratejik Yatırım Teşvik Uygulamaları
3- Büyük Ölçekli Yatırım Teşvik Uygulamaları
2- Bölgesel Yatırım Teşvik Uygulamaları
1- Genel Yatırım Teşvik Uygulamaları
Yatırım Teşvikleri
Yatırım Teşvik Mevzuatı
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?