preloader

ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Belgesi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Belgesi

ISO 10002 Müşteri MemnuniyetiISO 10002 Müşteri Memnuniyet Belgesi genel olarak müşterinin firma merkezini sağlayarak hizmet ve ürünlerden memnun kalmasına yönelik bir standart. Bu belge üstün firmanın ve kuruluşların kazanımları oldukça büyüktür. Çünkü ISO 10002 Müşteri Belgesi müşteriden gelen tüm şikayetlerin ayrı ayrı ele alınmasını sağlayabilirken, ortadan kalkarken da yardımcı olur. Gelen şikayetler yoluyla müşterilerin memnuniyeti daha etkin bir şekilde yönetilir.

ISO 10002 Memnuniyet Belgesi firma ve kuruluşların aslında müşteri memnuniyetini hareket etmesini sağlıyor. Gelen şikayetayetler ile ilgili firmalar şikayetayetayetleri gidermek istiyor. Doğru zamanla gelen şikayetler azalır ve müşteri memnuniyeti de daha iyi iyi şekilde sağlanmış olur.

 

Müşteri Memnuniyet Belgesi’nin Sağladığı Yararlar

ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Belgesi müşterileri firma ve kuruluşlara olan bağlılığını arttırır. Artan bağlılık konusunda müşterinin firmada kalmasıyla ilgili. Elbette bu durumun sağlanması olabilir en önemli etken müşteri memnuniyetidir. ISO 10002  ile müşteri şikayet adı altında geri bildirim gönderebilir. Geri bildirimler ile firmalar vizyonlarına ve çalışmalarına daha iyi yön verir.

Alınan bu belge personelle ilgili şikayet de bağlanacaktır. Personele gelen şikayetayetayetler yönetim yönetimi ve idare kadrosu daha kalifiyeli personel ile doldurulur. Zamanla müşteriden gelen şikayet tekrarları da azalır. Tekrarlar azaldıkça müşteri memnuniyeti artar. Şikayetlere yapılan müdahaleler

 ISO 10002 ile Firma Avantajları

ISO 10002  ile firma daha fazla müşteri kazanmaktadır. Çünkü şikayetlere doğru müdahale ve etkinleştirme firmanın vizyonunu da etkiliyor. Öyküleri hem önemsendiklerini anlar hem de tasarılarını firmaya yönelir. Firma ve kuruluşlar iyi bir müşteri memnuniyetini sağlıyorsa, müşteri portföyünü de arttırır. Artistik olur.

ISO 10002 Belgesi’ne sahip olmak ister. Çünkü daha da uzun soluklu isim yapma avantajı sunuyorlar. Elbette bu durum firmanın karlılığına da yansır. Sektördeki kalite ve marka imajı olarak da farklı bir segmente ulaşırlar.

 

etiketler: iso 10002, iso10002 müşteri memnuniyet, müşteri memnuniyeti belgesi

Hızlı Başvuru Formu
    Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?