preloader

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi

ISO 20000 Bilgi TeknolojileriISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi, Bilgi teknolojileri bilginin bir araya getirilmesini, elden geçirilmesini, kullanılmasını, iletilmesini, erişilmesini elektronik ve benzeri ortamlarda gerçekleştiren tekniklerin oluşturduğu bir bütündür. Bilgi teknolojileri gelişimi yaşamı kolaylaştırdığı gibi aynı haberleşme ve kişisel mahremiyetin korunması gibi özgürlükler için risk ve tehdit oluşturmaktadır. Buna karşı önlem alınabilir mi?

 

ISO 20000

Iso 20000 bilgi teknolojileri hizmet yönetim sistemi tüketicilerin özgürlüklerini koruyarak firmalara bilgi teknolojileri alanında etkin bir rol oynama fırsatı sunmaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren tüm ölçekteki firmalar için uluslararası kriterlere göre Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından belirlenmiş bir standarttır.

 

ISO 20000 Neleri Kapsar

Çağımızda teknolojinin nüfuz etmediği bir alan var mı? Elimizi attığımız her yerde teknolojik bir ürün ve hizmetle karşılaşıyoruz. ISO 20000 hizmet yönetim sistemi web hizmetleri, arşivleme, teknik servis, yazılım hizmetleri, bilişim programları ve benzeri bir çok alandaki hizmetleri kapsar. Bilgi teknolojileri hizmeti sunan firmalar müşterilerinin beklentilerini sürekli karşılayabiliyor mu? Hizmet performanslarının düzeyi arttırılabilir mi? Sundukları hizmetlerde hangi yöntemleri, nasıl kullanmalılar? ISO 20000 bu önemli konularda ilgili firmalara yol gösteren bir standarttır.

 

ISO 20000 Yararları

Firmaların üretim maliyetlerini bütüne optimize ederek azaltır. Bilgi teknolojilerinin neden olabileceği risklerin yönetimini kolaylaştırır. Hizmetin her aşamasına hızlı, emniyetli erişim olanağı sunar. Sunulan hizmetleri sürekli aktif durumda tutar. Zamandan tasarruf edip rekabetçi piyasada rekabet edebilme kapasitesini artırır. Müşterilerin gereksinimlerini ve taleplerini gerçeğe uygun bir biçimde belirleyerek kaynakların bu doğrultuda etkin, verimli kullanılmasına ön ayak olur. Sunulan hizmetlerin kalitesini ve süreçlerin güvenliğini artırarak ilgili firmaya duyulan güveni sürekli taze tutar.

 

ISO 20000 Kimler Kullanabilir

Iso 20000 bilgi teknolojileri hizmet yönetim sistemi bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere teknik altyapısını sağlamlaştırmak isteyen tüm firmalar için kullanıma uygundur. Ölçek farkı gözetmeksizin her büyüklükteki firma ISO 20000 sayesinde yapısını daha işler ve güvenli bir duruma getirebilir. ISO 20000, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ya da ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi standartlarla uyumlu bir biçimde uygulanabilir. Birbirine entegre çok yönlü unsurlardan oluşmuş bir yönetim sisteminde ISO 20000 içinde yaşadığımız teknoloji çağında olmazsa olmaz bir standarttır.

Hızlı Başvuru Formu
    Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?