preloader

TSE Belgesi Nedir? TSE Belgesi Nasıl Alınır?

TSE Belgesi Nedir? TSE Sertifikası Nasıl Alınır?T TSE Belgesi

TSE Belgesi, markası ve kısaltması TSE olan Türkiye Standartları Enstitüsü 1960 yılında kuruldu. Tüzel kişiliği olan, özel hukuk kurallarına göre yönetilen bir kamu kurumudur. Görevi her türlü madde, ürün, usul ve hizmet standardını seçmekektir. Ancak TSE’nin belirlediği standartlar Türk Standardı olarak adlandırılır.

 

TSE’nin Görevi Nedir?

Tse nedir? anlamak için misyonunu göz önünde bulundurmak gerekir. TSE’nin uyum sağlayan ulusal ürün ve hizmetlerde kalite nedeniyle bir standart oluşur. Bu durum toplumumuzun yaşam tarzin yükselmesine neden sunar. Ülkemizdeki etkiler uluslararası ticaretin içindir.

 

TSE Belgesi Nedir?

Kısaca TSE Sertifikası denilen Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi firmalara TSE markasını kullanma hakkı veren ve geçerlilik süresi 1 yıl olan bir belgedir. TSE tarafından Türk Standardı’nın şartlarını belirlemek için Standartlara uygunluğunu belirten bir sözleşme imzalanır. TSE Sertifikası üzerlerinde TSE’nin üzerlerinde TSE belgesel malların ticari markası, türü, türü, cinsi ve sınıfı belirtilir.

 

TSE Belgesi’nin Yararları

Tse nedir?, ne işe yarar? Yararlarına bakın bunlar anlaşılabilir. TSE sertifikası firmaların maliyetlerini düşürüp ticari faaliyetlerini artırarak gelirlerini yükseltmesine olanak verir. Firmalar için faaliyet gösterileri pazara ulaşmada hız, kolaylık ve etkinlik sağlar. Tüketici kullandığı ürünlerde güven arar. TSE markalarımızın gözünde ilgili firmanın temincağı güvenin teminatıdır. Firmalar TSE belgelerini özel ve kamu sektöründeki ihalelerde birini çıkartıyor. Türk Standardına sahip ürünler üreten firmalar ekonomide statüsünü ve tanınırlıklarını güçlendirir.

 

Belgelendirme Nasıl Yapılır?

TSE nedir? TSE belgesi nedir , belgenin yararları nelerdir, gördük. Peki TSE Sertifikası nasıl alınır? Her standart için özgün muayene ve deneyler içindir. Firmaların ilgili ürünlerine göre bunlar içindir. Genel bir üretim yeri incelemesi yapılır. Bu değerlendirede üretim yerinde kalite kontrol düzeni, bağımsız nesnel bir sistem olup olmadığını araştırılır. TSE belgesi verilmektedir.

 

TSE Sertifikasının Devamlılığı

TSE tarafından yapılan aralıklarda ara kontroller gerçekleştirmektedir. Bu kontrollerde üretim yeri incelemeleri tekrar yapılır. Gerek deneyse hem üretim yerinden hem piyasadan ürün örnekleri gerek deney ve muayeneler gereklidir. TSE sertifikasının geçerliliğini korumak.

 

Hızlı Başvuru Formu
    Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?